Rośnie z niego niezły bandzior

Kryminalni z I komisariatu zatrzymali złodzieja, który ukradł elektryczną przystawkę do wózka inwalidzkiego niepełnosprawnej mieszkance Lublina. Ma on na sumieniu również rozbój.


Do kradzieży doszło na początku stycznia br. Kobieta pozostawiła przystawkę do wózka inwalidzkiego przed jednym z Kościołów na Krakowskim Przedmieściu i udała się na modlitwę do świątyni. Sprawa kradzieży odbiła się głośnym echem w mediach społecznościowych, za pomocą których apelowano o zwrot urządzenia niezbędnego dla pracującej niepełnosprawnej.

Policjanci następnego dnia odnaleźli przystawkę ukrytą za śmietnikiem w pobliżu świątyni. W ubiegłym tygodniu ustalili sprawcę. To 15-latek z Puław, którego zatrzymano również w związku z rozbojem dokonanym na ul. Zana. Młody bandzior sterroryzował 14-letniego mieszkańca Czubów i zażądał od niego pieniędzy.

– Gdy 14-latek odmówił, napastnik pokazał mu nóż i zmusił, aby razem poszli do pobliskiej galerii handlowej. Tam w toalecie, grożąc nożem kazał zdjąć pokrzywdzonemu ubrania wierzchnie i je oddać. W zamian napastnik pozostawił swoją odzież – mówi komisarz Kamil Gołębiowski z KMP Lublin.

Nieletni usłyszał zarzuty i został przesłuchany jako sprawca czynu karalnego. Został skierowany na 3-miesięczny pobyt w zamkniętym ośrodku dla nieletnich. O dalszym jego losie zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here