Roszady w lubelskiej prokuraturze

Wielkie zmiany wśród lubelskich śledczych. Od 11 września Katarzyna Fedeńczuk nie jest już prokuratorem regionalnym. Z funkcji tej odwołał ją szef resortu Zbigniew Ziobro. Na jej miejsce tymczasowo powołał Jerzego Ziarkiewicza, dotychczasowego Prokuratora Okręgowego w Zamościu.


Prokurator Fedeńczuk kierowała najważniejszą w regionie prokuraturą od 2016 r. Dlaczego odeszła? „Gazeta Wyborcza” spekuluje, że powodem mogły być brak doświadczenia i błędy przy dobrze współpracowników. Jako przykład dziennikarze podają przypadek prokurator okręgowej w Lublinie, którą odwołano po 3 miesiącach urzędowania.

Prokuratura Krajowa oficjalnie nie komentuje zmian. Jej przedstawiciele stwierdzają tylko, że misja pani prokurator się zakończyła.

Nieoficjalnie mówi się, że Fedeńczuk ma teraz przejść do wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. To także ważna i odpowiedzialna funkcja. Prawdopodobnie zmiana prokuratora regionalnego spowoduje dalsze roszady na stanowiskach kierowniczych w jednostkach podległych. LL