Rower za krew

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie przy ul. I Armii Wojska Polskiego 8 zaprasza do udziału w konkursie, w którym nagrodą główną są sportowe rowery. Do wygrania jest 15 jednośladów
Każdy z dawców otrzyma kupon konkursowy, na którym będzie mógł wpisać hasło promujące honorowe krwiodawstwo. 15 autorów najlepszych z nich otrzyma rowery o wartości 1500 zł.
– Naszym celem jest zachęcanie jak największej liczby nowych dawców krwi do dzielenia się tym darem życia. Konkurs organizujemy po raz trzeci. Zauważyliśmy, że takie pomysły są bardzo efektywne i wiele nowych osób włącza się w akcję honorowego oddawania krwi. Okres wakacyjny to tradycyjnie już trudny czas dla naszych zasobów. Dawcy, przebywając na wakacjach, trochę zapominają, że krew jest bardzo potrzeba każdego dnia. Dodatkowo lato to czas wielu wypadków na drogach i w rolnictwie. Oczywiście, mamy zabezpieczone pewne zasoby na potrzeby operacyjne, niemniej jednak co roku krwi w wakacje jest mniej – mówi Elżbieta Budzińska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Konkurs trwa do 15 września. (EM.K.)

Miejsce w Lublinie do oddania krwi lub jej składników:
RCKiK w Lublinie, ul. I Armii W.P. 8.
tel. 81-442 10 40
OT Lublin, Al. Kraśnicka 100,
tel. 81-525 80 08