Rowerami przez Chełmskie Pagóry

Rodzinny Rowerowy Rajd Pagórami Chełmskimi, zorganizowany w niedzielę 16 sierpnia przez Chełmską Grupę Rowerową, zgromadził ponad 80 uczestników, od seniorów po maluchów. Trasa w jedną stronę wynosiła niespełna 30 km. W sumie rowerzyści pokonali grubo ponad 50 km.

Wszyscy rewelacyjnie bez marudzenia w tym niezwykle słonecznym dniu i niełatwej trasie pokonywali dystans w bardzo dobrym humorze. – Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy, chełmskim grupom rowerowym za udział i – co ważne – też gościom spoza naszego najbliższego otoczenia, bo mieliśmy uczestników z Łęcznej, Zamościa, Szczebrzeszyna oraz Świdnika – mówi Artur Juszczak z Chełmskiej Grupy Rowerowej.

Na zakończenie organizatorzy zgodnie z obietnicą przeprowadzili konkursy z wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Na najlepszych czekały cenne upominki, natomiast rower jako główna nagroda trafił w ręce jednego z uczestników rajdu. – Pokonaliśmy ponad 50 kilometrów. Dla niektórych był to rekord życiowy. Widzieliśmy i oczywiście podziwialiśmy sportową rywalizację. Jeszcze raz dziękujemy za wspaniały wspólny i rodzinny rowerowy dzień – podkreśla Artur Juszczak.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania instytucjom, które wsparły imprezę. Są to: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego „Smakuj Lubelskie”, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie, Chełmski Park Wodny, AB Ubezpieczenia oraz Piękny Grzech Sklep Rowerowy Serwis Narciarski. Rajdowi patronował „Nowy Tydzień”. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here