Rowerem po wiedzę

Od początku maja, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy Maj”, uczniowie włodawskich podstawówek przyjeżdżają do szkoły na rowerach, rolkach i hulajnogach.

– „Rowerowy Maj” to ogólnopolska akcja zapoczątkowana przez miasto Gdańsk – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński – Ma ona na celu zachęcić dzieci i ich rodziców do aktywnych podróży do szkoły. Koordynatorem akcji w naszym mieście jest włodawska Straż Miejska, która dba o bezpieczeństwo rowerzystów. Organizowane będą również różnego rodzaju wydarzenia promujące zdrowy styl życia, oraz prelekcje dotyczące bezpieczeństwa. Jestem przekonany, że „Rowerowy Maj” zachęci mieszkańców Włodawy do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu również po zakończeniu akcji.
– Uczniowie biorący udział w kampanii otrzymali książeczki rowerowe, w których dokumentują swoją codzienną aktywność – dodaje komendant Straży Miejskiej we Włodawie Sławomir Borkowski – Prowadzona jest również klasyfikacja międzyklasowa i międzyszkolna, która wyłoni zwycięzców.
Uczestnicy akcji będą mogli również oznakować swoje jednoślady, poznać zasady bezpiecznego poruszania się na rowerach i spotkać się z pasjonatami kolarstwa. (ad)