Rowerem pod samochód

Zapadający szybko zmrok i niesprzyjające jeździe warunki atmosferyczne sprawiają, że o tej porze roku częściej dochodzi do wypadków na przejściach dla pieszych. Taki właśnie miał miejsce we Włodawie. Na szczęście nie było to zdarzenie tragiczne, choć i tak bardzo groźne.

Włodawscy policjanci nadal badają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w środę wieczorem (27 listopada) na ul. Lubelskiej we Włodawie. – Z wstępnych ustaleń wynika, że kierująca Volkswagenem Golfem 40-latka potrąciła rowerzystę, który wjechał na przejście dla pieszych wprost przed kierowany przez nią pojazd – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Kobieta mimo podjęcia manewrów obronnych nie zdołała uniknąć zderzenia.

Potrącony rowerzysta trafił na obserwację do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – wyjaśnia pani rzecznik, jednocześnie apelując o rozważną i ostrożną jazdę. – Pamiętajmy, że tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę można uniknąć wypadków i kolizji, szczególnie teraz, gdy szybko zapada zmrok a warunki atmosferyczne dodatkowo ograniczają widoczność – dodaje Szymańska. (bm, fot Policja)