Rowerowa szkółka na pumptracku i plac zabaw czekają!

Sporty miejskie to coraz popularniejszy sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi, którzy chcą nauczyć się jazdy na torze rowerowym lub podciągnąć dotychczasowe umiejętności, mają doskonałą okazję, aby trenować z profesjonalnym zawodnikiem. Wystarczy wziąć udział w Pumptrackowej Szkółce z Veloprojekt, która działa na terenach rekreacyjnych przy SKENDE Shopping od strony ul. Kupieckiej.


Bezpłatne warsztaty przy centrum handlowym i sklepie IKEA prowadzi Karol Adamczyk z Lubelskiego Klubu Rowerowego, zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Polski BMX Racing, wicemistrz kraju. Zajęcia odbywają się do 1 września w każdą środę, kiedy to jest czynna IKEA (w godzinach od 17:00 do 19:00) i każdą sobotę (w godzinach od 15:00 do 17:00).

Trening składa się z następujących elementów: rozgrzewki, prezentacji zasad jazdy na pumptracku, wspólnej nauki „pompowania”, czyli jazdy po torze bez pedałowania oraz indywidualnych konsultacji. Na koniec zajęć przewidziany jest pokaz profesjonalnej jazdy po pumptracku w wykonaniu instruktora.

Na warsztaty nie są prowadzone zapisy. Wystarczy przyjść w dniu zajęć ze swoim rowerem. Obowiązkowy jest także kask.

Oprócz zajęć z jazdy na rowerze po pumptracku na terenach rekreacyjnych SKENDE Shopping odbywa się także Wakacyjny Maraton Zabawy. W każdą środę, sobotę i handlową niedzielę wakacji w godzinach od 12:00 do 16:00 animatorzy na placu zabaw prowadzą specjalne gry i konkursy, rozwijające sprawność ruchową i koordynację. To propozycja dla najmłodszych, którzy chcą kreatywnie spędzić czas, bawiąc się. Dzieci biorące udział w zabawie otrzymują specjalny karnet, gdzie mogą zbierać naklejki, które na zakończenie wakacji będzie można wymienić na atrakcyjne nagrody.

Plac Zabaw zlokalizowany jest przed wejściem do SKENDE Shopping od al. Spółdzielczości Pracy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here