Rowerowy Dzień Dziecka

Dwudniowa akcja „Rowerowy Dzień Dziecka” zorganizowana na Miasteczku Ruchu Drogowego przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie cieszyła się sporym zainteresowaniem najmłodszych kierowców

Dzieciaki miały prawdziwą frajdę, uczestnicząc w dwudniowej akcji „Rowerowy Dzień Dziecka” zorganizowanej na Miasteczku Ruchu Drogowego przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie.


– Na odwiedzających naszą akcję czekały liczne atrakcje. W programie były między innymi: zajęcia teoretyczne i praktyczne w zakresie edukacji rowerowej dla dzieci ze szkól podstawowych oraz prezentacja specjalistycznego sprzętu Policji. Ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie prowadzili instruktaż z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla uczestników przygotowano również konkursy z nagrodami. Nad bezpieczeństwem uczniów biorących udział w akcji czuwali policjanci ruchu drogowego – mówi młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego KWP Lublin.

Akcję organizowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lublinie, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lublinie oraz Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Lublinie.

Akcja miała na celu uświadomienie rowerzystom, że muszą pamiętać o przestrzeganiu przepisów „Kodeksu drogowego”. Z policyjnych statystyk wysnuwa się wniosek, że młodzi uczestnicy ruchu drogowego często doprowadzają na drodze do niebezpiecznych sytuacji, ignorując podstawowe przepisy. Ponadto policjanci przypominają, że dziecko, które nie ukończyło 10 lat może poruszać się po drodze jedynie pod opieką osoby dorosłej i jest wówczas traktowane jak osoba piesza.

Natomiast po ukończeniu 10. roku życia może jeździć rowerem po drogach po uzyskaniu „pierwszego prawa jazdy”, czyli karty rowerowej. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here