Rozdawali drzewka

W czwartek i piątek Nadleśnictwa Chełm, Włodawa i Sobibór wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii #sadziMY każdemu chętnemu rozdając sadzonki drzew. – Akcję organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Ogólnopolską akcję oficjalnie zainaugurowała para prezydencka. 1 października Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda sadzili drzewa w Nadleśnictwie Piotrków. – Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec – drewno – tworzący domy również dla nas.

Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. By tę wiedzę propagować w siedzibach nadleśnictw udostępnimy każdemu chętnemu sadzonki rodzimych drzew i podpowiemy, w jaki sposób i gdzie najlepiej posadzić poszczególne gatunki. Pamiętajmy, że niewielkie dziś drzewko wyrośnie na kilkudziesięciometrowy okaz.

Takie drzewo to znakomity sposób, by upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności. I powód do spotkania w gronie bliskich i przyjaciół – tłumaczy Kubica. Chętnych na sadzonki buków, lip, dębów, czy sosen nie brakowało i w Chełmie i we Włodawie oraz Sobiborze. Przez dwa dni rozdano tam po kilkaset małych drzewek. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here