Rozgrzewka przed studenckim świętowaniem

Tłumy na Przeglądzie Kapel Studenckich w Klubie „Kazik” 26 kwietnia, świadczą o tym, że studencka brać z Lublina myślami jest już przy rozpoczynających się w najbliższy czwartek Medykaliami Lubelskich Dniach Kultury Studenckiej. Rywalizujące ze sobą zespoły walczyły o nagrodę główną, którą będzie występ podczas studenckiego święta obok chociażby Agnieszki Chylińskiej.


W wesołej, luźnej atmosferze młodzi ludzie przysłuchiwali się kapelom, które walczyły o atrakcyjne nagrody. Oprócz nagrody głównej wszyscy muzycy otrzymali pamiątkowe drobiazgi i dyplomy za udział. Na scenie zaprezentowało się kilka zespołów, wszystkie grające muzykę rockową i pokrewną. Były to: Lunatrik, Savior Breath, Vestige, Mad Sun, 6 Billion Mirrors. Każdy zespół wykonał po 3 utwory. Do konkursu mogły przystąpić grupy, w których jest co najmniej dwóch studentów lub uczniów z Lublina.
Zgodnie z werdyktem jury podczas tegorocznych Kozienaliów na scenie, obok takich muzyków, jak np. Luxtorpeda, Enej, Grubson, Organek, Agnieszka Chylińska – zagra Mad Sun, zdobywca głównej nagrody. Formacja powstała w 2015 roku. Ich muzyka to mieszanka hard rock, psychedelic rock i bluesa. Zespół można było spotkać na koncertach w Rock Barze, Cafe Ramzes i Nowym Świecie. Dzięki wygranej w Przeglądzie mają szansę na duży, plenerowy koncert. Dzień i godzina występu zwycięskiej kapeli zostanie podana w najbliższym czasie.
Drugie miejsce zajęła grupa Hotu Matu’a, zespół grający melodyjnego rocka. Trzecie miejsce przypadło Savior Breath, która gra mocniejsze brzemienia. Zdjęcia na www.nowytydzien.pl
Joanna Niećko

Startują Medykalia z WySPĄ

„Medykalia z WySPĄ” odbędą się od 4 do 7 maja na terenie kampusu przy ul. Chodźki. Rozpoczną się „Biesiadą z Medycyną”, czyli wspólnym grillowaniem. 4 maja wystąpi również Kabaret PKS. W piątek, 5 maja zagrają gwiazdy rapu i hip-hopu: Peja i grupa Slums Attack oraz Tabu, Sitek i Paluch. W sobotę wystąpią: Strachy na Lachy, zespół znany z takich przebojów jak „Dzień dobry, kocham Cię”, „Twoje oczy lubią mnie” i „Piła Tango” oraz grupa Domowe Melodie, której piosenka „Grażka” zadebiutowała na 2. miejscu Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Trzeci zespół tego dnia to Romantycy Lekkich Obyczajów. W niedzielę sceną zawładnie muzyka klubowa. Główną gwiazdą będzie Burak Yeter, znany z przeboju „Tuesday”. Oprócz niego wystąpią: Martin Tone, Kamil Pankowski oraz Fresh Daniels, Cez Are Kane, Tom Swoon, C-BooL. Organizatorzy zaplanowali też wiele wydarzeń towarzyszących. Przez cały okres trwania Medykaliów odbędzie się wiele konkursów, pokazów i zabaw.