Roztańczeni czyniąc dobro

Do białego rana kilkaset osób bawiło się na XXIII Charytatywnym Balu Młodych, który odbył się 18 lutego w hali MOSiR.
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej już od 1994 roku organizuje Charytatywny Bal Młodych, którego celem jest zarówno zabawa, jak i pomaganie innym. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na potrzeby Wymarzonego Domu Młodych w Częstoborowicach. – ośrodka szkoleniowo-rekolekcyjnego dla młodzieży oraz dzieci.
– Nasz bal to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim czynienie dobra – podkreślali organizatorzy. Przy wejściu można było dokonać zakupu cegiełek za 20, 35 i 50 zł.
Równo o północy odbyły się „srebrne oczepiny”, który były wielkim finałem całego wydarzenia. Na balu obchodzono bowiem także 25-lecie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Zatańczono potem tzw. wielką belgijkę. Jest to taniec szczególnie popularny w środowiskach oazowych i pielgrzymkowych. W trakcie zabawy uczestnicy mogli także odwiedzić mały barek z jedzeniem i napojami bezalkoholowymi – dochód z ich sprzedaży też zasili akcję charytatywną. Każdy chętny mógł także zarejestrować się jako dawca szpiku. Wspomagając cel akcji, można było wygrać m.in. karnet na siłownię czy też fitness. Joanna Niećko