Ruina z szansą na remont

Schody z ul. Kosmowskiej na tzw. Stary Czechów zostaną wyremontowane, o ile znajdzie się firma zainteresowana tym zleceniem

Nierówne, rozsypujące się stopnie schodów prowadzących z ul. Kosmowskiej na tzw. Stary Czechów od dawna stanowią realne zagrożenie dla pieszych. Do tej pory ciągle brakowało funduszy na ich remont. Teraz są, ale nie wiadomo czy wystarczą na kompleksowy remont i czy w ogóle uda się znaleźć wykonawcę, bo na pierwsze zapytanie ofertowe nikt nie odpowiedział.

Pieniądze na ten cel zdecydowała się przeznaczyć Rada Dzielnicy Czechów Południowy z tzw. rezerwy celowej. To łącznie 170 tys. zł, które lokalni społecznicy mogą w ciągu roku przeznaczyć na drobne inwestycje w swoim otoczeniu, takie jak np. remonty ulic, chodników, dodatkowe latarnie czy miejsca postojowe.

– Zakres prac obejmuje remont schodów od ul. Kosmowskiej do ul. Iglatowskiego. Rada Dzielnicy przeznaczyła na ten cel 56 tys. zł brutto i taki jest koszt zadania, czyli będzie ono wykonane do wysokości środków – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Urzędu Miasta.

Urzędnicy zaplanowali prace remontowe w tym miejscu na III kwartał tego roku. Na razie jest jednak problem ze znalezieniem firmy zainteresowanej tym zleceniem.

– W ramach postępowania w trybie zapytania ofertowego, przekazano zaproszenia 9 potencjalnym wykonawcom. Nie wpłynęła jednak żadna oferta. Trwają przygotowania do powtórnego przesłania zapytań ofertowych – dodaje Justyna Góźdź. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here