Rusza przebudowa Lwowskiej

Od środy, 9 października, kierowców czekają utrudnienia na ul. Lwowskiej. Rusza przebudowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Droga Męczenników do ronda przy al. 3 Maja. Prace potrwają do końca listopada.

Dalsza przebudowa ul. Lwowskiej ma kosztować ponad 1,7 mln zł. Inwestycję wykona konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Włodawa z siedzibą w Strupinie Dużym i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lubartowie. Miasto połowę pieniędzy na sfinansowanie przebudowy Lwowskiej dostało z rezerwy ministerstwa infrastruktury.

Prace – jak informuje biuro prasowe chełmskiego magistratu – rozpoczną się w najbliższą środę 9 października i potrwają do końca listopada br. Robotami zostanie objęty odcinek od ul. Droga Męczenników do ronda przy al. 3 Maja. Na czas remontu Chełmskie Linie Autobusowe wprowadzają zmianę tras autobusów.

Linia nr 3 będzie kursować Armii Krajowej, Lutosławskiego, Karłowicza, 15 Sierpnia do pętli na osiedlu Słoneczne, natomiast w kierunku szpitala pojedzie Karłowicza, Wieniawskiego, Lwowską, Armii Krajowej przy dworcu PKS i dalej według rozkładu. „Jedenastka” w kierunku Dworca PKP będzie miała następujący objazd: Armii Krajowej, Lutosławskiego, Karłowicza, 15 Sierpnia i 3 Maja.

Z kolei do zajezdni CLA pojedzie objazdem: 3 Maja, 15 Sierpnia, Karłowicza, Wieniawskiego, Lwowską, Armii Krajowej i dalej według rozkładu jazdy. Objazd będzie obowiązywał również linię nr 12. W kierunku osiedla Słoneczne autobusy pojadą Al. Żołnierzy I AWP, Armii Krajowej (przy dworcu PKS), skręcą w Lutosławskiego, Karłowicza, 15 Sierpnia, zaś w kierunku pętli przy ul. Piwnej: Karłowicza, Wieniawskiego, Lwowską, Żołnierzy I AWP i dalej według rozkładu jazdy.