Rusza rozbudowa podstawówki przy Sławinkowskiej

Do ZS nr 12 zostanie dobudowany trzypiętrowy budynek o kubaturze prawie 9 tys. m3

Miasto rozstrzygnęło przetarg n rozbudowę Zespołu Szkół nr 12 na Sławinie. Prace ruszą lada dzień. Do głównego budynku szkoły zostanie dobudowany osobny pawilon przedszkolny, do którego przeniesie się wchodzące w skład zespołu Przedszkole nr 86. To pozwoli z kolei na zwolnienie dodatkowych sal dla obleganej Szkoły Podstawowej nr 14. Inwestycja pochłonie prawie 12 mln zł, czyli o 3 mln. mniej niż zakładało miasto.

O kontrakt starało się siedem firm. Wygrała lubelska spółka Edach, której oferta była najtańsza. – Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał dziesięć miesięcy na wybudowanie nowego segmentu przedszkolnego dla 300 dzieci wraz z łącznikiem do głównego budynku szkoły. To jedna z większych tegorocznych inwestycji w oświacie, wyczekiwana przez mieszkańców dzielnicy Sławin – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Aktualnie Przedszkole nr 86 należy do największych w mieście i uczęszcza do niego 300 wychowanków. Do SP nr 14 im. Tadeusza Kościuszki chodzi zaś prawie tysiąc uczniów. W ramach rozbudowy powstanie 12-oddziałowy obiekt o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej o kubaturze prawie 9 tys. m3. W nowej części znajdzie się ponadto m. in. rozdzielnia posiłków (te będą szykowane w szkolnej kuchni – dod. aut.), wielofunkcyjna sala widowiskowa oraz specjalna sala do ćwiczeń dla maluchów.

W przypadku rozbudowy ZS nr 12 jak również w przypadku największej tegorocznej inwestycji oświatowej, czyli rozbudowy SP nr 52 na Felinie, miastu udało się zaoszczędzić kilka milionów złotych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Ratusza oszczędności mają być przesunięte na realizację dodatkowych inwestycji oświatowych – m.in. remont szkolnych kuchni. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here