Ruszaj w miasto z przewodnikiem

Program „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” kontynuowany będzie również w sezonie jesienno-zimowym. Na ciekawe spacery po mieście przewodnicy zrzeszeni w Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin zapraszają w każdą sobotę i niedzielę, z wyłączeniem weekendów świątecznych.


– Minione miesiące pokazały nam, że zapotrzebowanie na wycieczki z przewodnikiem wciąż rośnie. Od wiosny z programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” skorzystało ponad 850 osób i na pewno warto go kontynuować. Cieszymy się, że w spacerach biorą udział nie tylko turyści i odwiedzający Lublin, ale też mieszkańcy miasta, którzy chcą dowiedzieć się więcej o jego historii – mówi Krzysztof Raganowicz, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin. – Chcąc odpowiedzieć na te potrzeby, wspólnie z lubelskimi przewodnikami po raz kolejny przygotowaliśmy bogaty harmonogram spacerów w języku polskim i angielskim, dzięki czemu każdy może znaleźć spacer o interesującej go tematyce. Ponadto w okresie ferii zimowych zaprosimy mieszkańców i odwiedzających Lublin turystów do udziału w codziennych wycieczkach po Lublinie.

W harmonogramie na jesień i zimę tradycyjnie już znalazły się wycieczki szlakiem najpopularniejszych zabytków i legend, a także spacery tematyczne. – Podczas wycieczek mówimy o najciekawszych zabytkach i przeszłości Lublina, ale też opowiadamy anegdoty o dawnych mieszkańcach i ich życiu. Dążymy do tego, aby spacer z przewodnikiem nie był nudnym wykładem, tylko pełnym ciekawostek i humoru spotkaniem, podczas którego w przyjemnej atmosferze można lepiej poznać miasto – mówi Łukasz Fiuta, przewodnik miejski biorący udział w programie.

– Zaletą programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” jest jego kompleksowość. W jednym miejscu zgromadzona jest oferta kilku przewodników miejskich, tematy tras, dokładne terminy, miejsca spotkania i ceny biletów. Po stronie osoby zainteresowanej udziałem w oprowadzaniu pozostaje jedynie wybór trasy, daty spaceru, a następnie szybki i łatwy zakup biletu w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 lub za pośrednictwem portalu evenea.pl – dodaje Małgorzata Lipska z LOT ML.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram programu dostępne są na stronie https://przewodnik.lublininfo.com/. ZM