Ruszają pierwsze kursy

Długo trwały zabiegi świdnickiej firmy o uruchomienie stałej komunikacji autobusowej w powiecie włodawskim. A wszystko z powodu braku kierowców. Firma miała i ma problemy ze znalezieniem chętnych do pracy, choć nie tak dawno, gdy rozwiązywał się włodawski PKS, kilkudziesięciu kierowców lamentowało, że nie znajdą zatrudnienia.


Firma, która zdecydowała się na zorganizowanie komunikacji w powiecie włodawskim, to Garden Service ze Świdnika. To największy przewoźnik osób w Polsce Wschodniej. W planach ma uruchomienie 7 linii. Już w tym tygodniu powinny wyjechać autobusy obsługujące dwie linie. Busy nowego przewoźnika będą zatrzymywać się w kilku miejscach Włodawy, więc mogą też pełnić rolę komunikacji miejskiej.
Oto skrótowy rozkład pierwszych dwóch linii (kursy pon.-pt.):
Hanna – Dołhobrody – Pawluki – Stawki – Różanka – Szuminka – Suszno – Włodawa (godz. odjazdów z Hanny): 7.10 – 10.00 i 15.50.
Trasa powrotna (godziny odjazdów z Włodawy ul. Chełmska): 8.09 – 14.50 – 16.50.
Dańce – Nowy Holeszów – Holeszów – Zaświatycze – Lack – Konstantyn – Krasówka – Żuków – Korolówka-Osada – Korolówka – Włodawa (godz. odjazdów z Dańc): 6.45 – 10.00 i 16.20.
Trasa powrotna (godziny odjazdów z Włodawy ul. Rynek): 8.20 – 14.50 – 17.50. (pk)