Rycerska górą!

Rodzinne zdjęcie uczestników finałów wojewódzkich turnieju Ręczna na Orliku

Sport lubi niespodzianki, o czym przekonały się uczestniczki wojewódzkiego finału turnieju Ręczna na Orliku dla klas III-IV. Pierwsze miejsce w zawodach, rozegranych w ubiegłym tygodniu na szkolnym boisku przy Wajdeloty, zajęły dziewczynki z Orlika Rycerska, zespołu złożonego głównie z uczennic Szkoły Podstawowej nr 42. Podopieczne Małgorzaty Roli, byłej znakomitej zawodniczki MKS Lublin, reprezentantki Polski, w meczu decydującym o wygraniu turnieju pokonały 9:8 faworyzowane rówieśniczki z SP nr 29, prowadzone przez byłą klubową koleżankę Roli, Beatę Aleksandrowicz!

Zanim drużyna z Rycerskiej zmierzyła się z ekipą z Wajdeloty, zremisowała 5:5 z zespołem z Białej Podlaskiej. W ostatnim meczu team z SP 42, w którym grała także drugoklasistka Julia Basińska ze Szkoły Podstawowej nr 23 z ul. Podzamcze, na co dzień trenująca, tak jak kilka innych dziewczynek, pod okiem Małgorzaty Roli w najmłodszej grupie w Akademii MKS – Szkolimy Mistrzynie, nie dał żadnych szans zespołowi z Okszowa, gromiąc go aż 14:1 i pewnie sięgnął po wygraną w turnieju.

Wśród chłopców najlepszy okazał się zespół z Białej Podlaskiej z Orlika przy Szkole Podstawowej nr 3. Podobnie jak w przypadku dziewczynek z ul. Rycerskiej w wyścigu o udział w finałach ogólnopolskich turnieju Ręczna na Orliku okazał się lepszy od faworyzowanych gospodarzy.

– Udział w ogólnopolskim finale to dla nas wielkie wyróżnienie i na pewno ogromna motywacja do dalszej pracy – mówi Małgorzata Rola, trenerka ekipy dziewczynek z Orlika Rycerska. Zespół z SP 42 dziękuję LW Bogdanka SA oraz prezesowi Arturowi Wasilowi za okazane wsparcie, które pozwoli pokryć kosztów związanych z wyjazdem do Kalisza.MAG

Wyniki końcowe turnieju wojewódzkiego

dziewczęta: 1. Orlik Rycerska Lublin 7 pkt., 2. Orlik Wajdeloty Lublin 6, 3. Biała Podlaska 4, 4. Okszów 0

chłopcy: 1. Biała Podlaska 9, 2. Orlik Wajdeloty Lublin 4 (31-19), 3. Okszów 4 (27-22), 4. Orlik Rycerska Lublin 0.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here