Są trzy punkty!

W dwunastej kolejce I Ligi Wojewódzkiej Grupy B Juniorów Młodszych Chełmianka pokonała Lubliniankę 2:0, choć po pierwszej połowie nic nie wskazywało na wygraną gospodarzy. W drugich 45-minutach zespół trenera Radosława Leonowicza wziął się do pracy i strzelił dwa gole, odnosząc zasłużone zwycięstwo. Po tej wygranej drużyna Chełmianki awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

– Pierwszą połowę przespaliśmy, nie da się ukryć – mówi trener Radosław Leonowicz. – Tempo gry było jednostajne, nasze akcje w ogóle nie kleiły się, brakowało przyspieszenia. O wiele lepiej zagraliśmy w drugiej połowie meczu. Chłopcy zaczęli przede wszystkim realizować założenia taktyczne.

Były też okazje do zdobycia gola, a wypracowywaliśmy je po szybkich akcjach. Najpierw Dominik Dąbrowski sfinalizował podanie z bocznego sektora boiska, a potem Dąbrowski zagrał prostopadłą piłkę do Gabriela Barszczewskiego, który podwyższył rezultat. Mogliśmy wygrać wyżej, bo okazje były. Kropkę nad „i” mógł postawić w samej końcówce Owczarek.

Cieszymy się z wygranej, bo taki był nasz cel na ten mecz. Przed nami jeszcze dwa spotkania, w których będziemy chcieli znów zapunktować – dodaje trener Leonowicz.

ChKS CHEŁMIANKA – LUBLINIANKA 2:0 (0:0)

1:0 – Dąbrowski (52), 2:0 – Barszczewski (82).

ChKS: Wojtiuk – Szaja, Kuźmiński, Tywoniuk (46 Dąbrowski), Kulasza, Mazurek, Żurek (67 Owczarek), Kołaczkowski, Klimowicz (84 Malec), Wyrostek (55 Jeż), Barszczewski (87 Kuryś).

Inne wyniki 12. kolejki: Wisła Puławy – Łada Biłgoraj 9:4, Widok Lublin – MOSiR Lubartów 1:0, Stal Kraśnik – TOP 54 Biała Podlaska nie odbył się. (r)

1. Wisła P. 12 29 63-21

2. TOP 54 11 27 40-20

3. CHEŁMIANKA 12 18 25-31

4. Lublinianka 11 17 21-16

5. Stal K. 11 14 16-25

6. Widok L. 11 11 15-24

7. Łada 12 7 15-41

8. MOSiR 12 5 7-24