Są ważniejsze rzeczy niż żużel

Speedway Ekstraliga poinformowała w środę za pośrednictwem swojej strony internetowej, że z uwagi na obecną sytuację związaną z koronawirusem i rozprzestrzenianie się choroby COVID-19 kwietniowe mecze w PGE Ekstralidze zostają odwołane. Oznacza to, że kolejny sezon w najsilniejszej żużlowej lidze świata może ruszyć najwcześniej dopiero w maju.


– Ten termin też wydaje się mało realny. W tej chwili nic nie wskazuje na to, by pandemia koronawirusa miała wyhamować na tyle, by w maju możliwe było zainaugurowanie rozgrywek – mówi „Nowemu Tygodniowi” Piotr Więckowski, manager Speed Car Motoru Lublin, dodając że w obecnej sytuacji są ważniejsze rzeczy niż żużel. – W momencie, gdy taki wiele osób walczy o życie, sport musi zejść na dalszy plan – wyznaje Więckowski.

Pierwotnie rozgrywki PGE Ekstraligi miały ruszyć 3 kwietna. Z uwagi na epidemię koronawirusa i rozprzestrzenianie się choroby COVID-19 żużlowa centrala już przed dwoma tygodniami przełożyła dwie serie spotkań. Teraz odwołała wszystkie mecze, które miały odbyć się w kwietniu.  O nowych terminach informować będzie w kolejnych komunikatach.