Sama Rymwida musi poczekać

W okrojonym zakresie, bez wymiany nawierzchni ulicy Rymwida, zostanie zrealizowany projekt Budżetu Obywatelskiego pt. „LSM – remonty infrastruktury (droga, chodniki, schody) i nowe nasadzenia w dzielnicy Rury”. Na całość zabrakło pieniędzy.

Na początku maja pisaliśmy o ogłoszonym przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie przetargu na realizację zwycięskiego projektu z ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego „LSM – remonty infrastruktury (droga, chodniki, schody) i nowe nasadzenia w dzielnicy Rury”. Prace miały objąć wymianę nawierzchni zdegradowanego fragmentu jezdni ul. Rymwida oraz ciągów pieszych przy ulicach: Rymwida, Chrobrego i Chmielewskiego.

Niestety, postępowanie zostało unieważnione z powodu zbyt wysokich ofert złożonych przez potencjalnych wykonawców. Po konsultacji z autorami projektu BO urzędnicy ponownie ogłosili przetarg na to zadanie, z okrojeniem jego zakresu o część dotyczącą wymiany asfaltu na jezdni ul. Rymwida.

Tym razem udało się wybrać wykonawcę. Realizację robót powierzono lubelskiemu Przedsiębiorstwu Robót Drogowych Piotr Bąk, które otrzyma za nie ponad 273 tys. zł. Całość prac powinna zostać wykonana w ciągu 70 dni od podpisania umowy. Być może ostatecznie uda się także zlecić remont odcinka jezdni ul. Rymwida – zwycięska oferta jest bowiem o prawie 60 tys. zł tańsza niż kwota zarezerwowana w budżecie.

Aktualnie planuje się remont chodników wzdłuż ul. Rymwida na odcinku od ul. Filaretów do ul. Grażyny, między osiedlem Piastowskim i ul. Głęboką (wraz z naprawą schodów) oraz po stronie parzystej ul. Chmielewskiego. Sfatygowany asfalt i połamane płytki zastąpi tu bezfazowa kostka brukowa w kolorze szarym.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here