Samochodowy włamywacz zatrzymany

Co się odwlecze, to nie uciecze. Po mniej więcej dwóch tygodniach chełmscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o włamanie do samochodu i kradzieże. Część mienia udało się odzyskać.

Do włamania i kradzieży doszło pod koniec czerwca na osiedlu Cementowni. Do sprawy policjanci zatrzymali we wtorek (14 lipca) 30-letniego chełmianina.

– Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna włamał się do samochodu ciężarowego, skąd ukradł radio CB. Z kolejnych dwóch samochodów, które nie były zamknięte, zabrał kamerę samochodową, telefon komórkowy, komplet kluczy, piloty do bram wjazdowych, wkrętarkę i kolejne radio CB – wylicza podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – Pokrzywdzony oszacował łączną wartość strat na ponad osiem tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia – dodaje podkomisarz.

Zatrzymany 30-latek usłyszał już zarzuty. Przed sądem będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż był już karany za podobne przestępstwa. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia, a za kradzież z włamaniem – do 10 lat. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here