Samorządowe tuzy

Edward Łągwa to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy włodawskiego samorządu

Edward Łągwa i Tadeusz Rudko to najbardziej rozpoznawalni radni powiatu włodawskiego. Jeśli w najbliższych wyborach zdobędą mandat będzie to ich szósta z kolei kadencja.

Łągwa i Rudko zasiadają w radzie powiatu nieprzerwanie od pierwszych wyborów, tj. od 1998 roku. Pierwszy jako przedstawiciel lewicy, drugi prawicy. Łągwa był do tego w latach 2002-2006 starostą, w latach 2010-2014 wicestarostą, a w ostatnich wyborach został jedynym radnym SLD w powiecie, choć startował z drugiego miejsca na liście, a jego formacja w wyborach w skali kraju zdobyła niepełna 9 proc. głosów. Dlaczego włodawianie głosują na Edwarda Łągwę?

– Wszyscy go tu znają. Nie tylko jako gościa, który zna się na samorządzie, ale też człowieka, który nigdy nie odmówi pomocy. Do tego jest pozytywnie uparty i konsekwentny w tym co robi. Może to efekt tego, że kiedyś uprawiał sport. Choć nie jest młodzieniaszkiem przez trzy lata z rzędu był rekordzistą włodawskiej pływalni na długich dystansach. Taki cel sobie postawił i każdego dnia przez trzy miesiące pływał po kilka kilometrów dziennie – mówi o Łągwie, jeden z jego włodawskich przyjaciół. – Do tego Edward to po prostu swój chłop, którego trudno nie lubić. Przyznają to nawet ci, którzy z nim się nie zgadzają. Doceniają też, że nigdy nie zmienia partyjnych szyldów.

Coraz głośniej jednak o tym, że Łągwa ubiega się o mandat radnego powiatu po raz ostatni. Ile w tym prawdy? Sam kandydat unika tego tematu… KR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here