Samorządy jak mogą ulżą przedsiębiorcom

Burmistrz Świdnika, Waldemar Jakson, zapowiada pomoc ze strony miasta świdnickim przedsiębiorcom, którzy przez epidemię koronawirusa musieli całkiem zamknąć swoje firmy lub stracili znaczną część przychodów. To samo deklaruje powiat, tylko niewiele może. Dołączyć ma się również Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świdniku, choć z jej strony konkretnych deklaracji dla najemców spółdzielczych lokali użytkowych na razie nie ma.


W Świdniku, jak w całym kraju i wielu państwach świata, z powodu epidemii koronawirusa zamknięta jest większość punktów handlowych i usługowych. Nie działają lokale gastronomiczne, hotele, czy miejskie targowisko. Koronawirus mocno daje się we znaki niemal każdej branży.

Przedsiębiorcy liczą rosnące z dnia na dzień straty, wielu z nich już teraz grozi bankructwo, a tym samym zwolnienia pracowników, a na razie końca epidemii nie widać. Pakiet pomocowy, nazwany „tarczą antykryzysową”, dla przedsiębiorców przygotował rząd. Po jego piątkowym przyjęciu przez sejm jest szansa, że wejdzie w życie od 1 kwietnia (szerzej piszemy o tym w odrębnym materiale – przyp. aut.). Dodatkowe wsparcia dla lokalnego biznesu zapowiadają również świdnickie samorządy…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 30.03.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.