Sędziowie w niebezpieczeństwie?

Ze strony internetowej Sądu Apelacyjnego w Lublinie zdjęte zostały oświadczenia majątkowe lubelskich sędziów. To konsekwencja kradzieży danych z serwerów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Czy prawnicy znaleźli się w niebezpieczeństwie?


– Z serwerów KSSiP skradziono dane ponad 50 tysięcy osób związanych z wymiarem sprawiedliwości, przede wszystkim sędziów i prokuratorów. (…) Ze wstępnych informacji wynika, że w ręce przestępców wpadły numery telefonów ludzi z polskiego wymiaru sprawiedliwości, a także (…) ich adresy oraz numery PESEL – czytamy na stronie internetowej TVN24.

Na wszelki wypadek ze strony internetowej Sądu Apelacyjnego zdjęte zostały oświadczenia majątkowe sędziów. Na razie nie możemy zatem sprawdzać, jakimi majątkami dysponują sędziowie SA w Lublinie, Sądu Okręgowego w Lublinie, Sądu Rejonowego Lublin-Zachód czy Sądu Rejonowego Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku. Co ciekawe nadal można czytać oświadczenia majątkowe lubelskich prokuratorów…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 27.04.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.