Senior na drodze

24 sierpnia w Centrum Usług Socjalnych przy ul. Lwowskiej w Lublinie w godzinach 9.15-12.15 odbędą się warsztaty z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów powyżej 60. roku życia. Zajęcia są bezpłatne. Organizatorem jest Ministerstwo Infrastruktury i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy współpracy z Policją.


Warsztaty są częścią akcji informacyjno-edukacyjnej „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”. W ramach spotkania przewidziano filmy dotyczące bezpieczeństwa starszych osób na drogach. Nie zabraknie też porad na temat unikania zagrożeń w ruchu drogowym. Akcja ma spowodować wzrost świadomości społecznej, kształtowanie prawidłowych postaw oraz budowanie współodpowiedzialności za bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych. Projekt jest ukierunkowany na przeciwdziałanie niekorzystnym statystykom związanym z udziałem osób starszych w wypadkach drogowych.

Oprócz zajęć organizatorzy zachęcają do korzystania z bufetu kawowego i bezpłatnych porad dietetyków. Przewidziano również bezpłatne przeglądy jednośladów i możliwość dobrania odpowiednich światełek, dzwonków i odblasków. Udział w spotkaniu jest całkowicie bezpłatny i nie wymaga jakichkolwiek zapisów. Dodatkowo uczestnicy otrzymają drobny upominek.

Joanna Niećko