Seniorzy rządzą

Ubiegłoroczne obchody Lubelskich Dni Seniora

Zabawy taneczne, wystawy, konsultacje lekarskie, turniej szachowy, badania profilaktyczne – to tylko nieliczne z atrakcji przygotowanych na rozpoczynające się w poniedziałek, 4 czerwca, VII Lubelskie Dni Seniora.


– W programie ponad 200 wydarzeń. Dni Seniora zainaugurujemy przy Trybunale Koronnym 4 czerwca o godzinie 14 – zapowiada Sławomir Skowronek, dyrektor Lubelskiego Centrum Aktywności Obywatelskiej. – Program będziemy przekazywać w papierowej wersji oraz elektronicznie. Na piśmie będzie dostępny w punkcie informacyjnym przy Trybunale Koronnym, codziennie w godzinach 11-14, – dodaje.

W trakcie Dni Seniora będzie można wyrobić Kartę Seniora. Upoważnia ona mieszkańców Lublina powyżej 60. roku życia do ulg i zniżek na ponad 150 rodzajów usług. Jej posiadacze mniej zapłacą za wizytę u lekarza, za taksówkę, wstęp na imprezy kulturalne i wiele innych. Lista partnerów programu dostępna na jest stronie internetowej miasta.

Celem dni Seniora jest pobudzenie aktywności osób starszych na wielu płaszczyznach, poczynając od kultury, przez edukację i warsztaty, po uprawianie sportu. W planach są m.in. spotkania tematyczne, koncerty, wykłady, projekcje filmowe, spotkania muzyczno-kabaretowe. Dni Seniora zakończą się 7 czerwca w Filharmonii Lubelskiej o godz. 16. Imprezę zamknie koncert zespołu Vox. Rezerwacja miejsc odbywa się telefonicznie, pod nr 81 466 20 61. CH