Sesja odwołana

Odwołano środową sesję Rady Gminy Dubienka, podczas której radni mieli przyjąć uchwały o połączeniu sołectw. Gdyby je uchwalono, wybory sołeckie mogłyby wypaść w czasie tych prezydenckich. A to byłoby za duże zamieszanie.

10 czerwca br. zaplanowano sesję Rady Gminy Dubienka, podczas której planowano raz jeszcze podjąć uchwały w sprawie połączenia sołectw (wcześniej zredukowano ich liczbę do dziewięciu, ale ze względów organizacyjnych trzeba było cofnąć uchwały w tej sprawie). Na tej samej sesji miała zostać zaprzysiężona nowa radna – Elżbieta Jaroszyńska ze Starosiela, która zastąpi zmarłego w lutym br. radnego Tadeusza Gołębiowskiego. Ale obrady, nie pierwszy raz w ostatnich miesiącach (wcześniej ze względu na epidemię) trzeba było odwołać.

Tym razem okazało się, że gdyby uchwały w sprawie połączenia sołectw zostały uchwalone, to ich następstwem byłyby także wybory sołeckie. Mogłyby się zbiec z terminem wyborów prezydenckich.
– Konsultowaliśmy to z chełmską delegaturą biura wyborczego i woleliśmy odłożyć obrady,

a wraz z nimi uchwały w sprawie sołectw, aby uniknąć ewentualnego zamieszania związanego z nałożeniem się terminów wyborów – mówi Krystyna Deniusz-Rosiak, wójt gminy Dubienka. (t)