Setne urodziny pani Julii

Julia Kasperek, mieszkanka Rejowca Fabrycznego, w sobotę 13 lutego obchodziła swoje setne urodziny. Oprócz rodziny z życzeniami do jubilatki pospieszyli burmistrz miasta Stanisław Bodys i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Grażyna Bartoszuk.

Burmistrz Stanisław Bodys wręczył pani Julii kosz z kwiatami i słodyczami. Przekazał jej też list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego. Z okazji setnych urodzin złożył jej życzenia od wszystkich mieszkańców. – Sto lat to czas, w którym można zebrać mnóstwo doświadczeń i życiowych mądrości. Przeżyć chwile szczęścia i radości. Doświadczyć też trudów i różnych problemów. Przeżyła pani cały wiek w naszej polskiej historii. A dzisiaj mamy zaszczyt świętować z panią ten niezwykły jubileusz – te słowa burmistrz Bodys skierował do jubilatki.

Julia Kasperek urodziła się 13 lutego 1921 r. w Borowicy w powiecie chełmskim. W 1938 r. wyszła za mąż i ma 4 dzieci. Jubilatka doczekała też 9 wnuków, 11 prawnuków i 2 praprawnuków. Pani Julia cieszy się dobrym zdrowiem. Jest osobą niezwykle pogodną. – Wiele w życiu przeżyła i na własne oczy widziała zmiany zachodzące w naszym regionie na przestrzeni wieku. Z pewnością może być dumna myśląc o swoim życiu, które jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń – mówi burmistrz Stanisław Bodys.

Pani Julia recepty na długowieczność nie podaje, ale w domu, w którym mieszka, daje się odczuć przyjazną atmosferę i wzajemny szacunek. To stąd bierze się radość życia Jubilatki oraz życzliwość dla ludzi. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here