Siłownia pod chmurką

Biegacz, twister, wioślarz – to tylko część urządzeń, z których mogą już korzystać mieszkańcy Włodawy, na siłowni zewnętrznej znajdującej się w sąsiedztwie placu zabaw i orlika przy Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie.

– Lokalizacja siłowni zewnętrznej nie jest przypadkowa – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. – Wielu mieszkańców Włodawy spędza czas z dziećmi w tym miejscu. Teraz kiedy dzieci będą bawiły się na placu zabaw, dorośli będą mogli poćwiczyć i zadbać o swoją kondycję. Również osoby korzystające z orlika będą mogły urozmaicić swój trening.
Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu z roku na rok cieszy się coraz większa popularnością. Zwracali na to uwagę również mieszkańcy Włodawy, którzy postulowali stworzenie takiego miejsca. Liczba siłowni zewnętrznych, które powstają w różnych miastach w całym kraju systematycznie rośnie. Ta włodawska składa się z dziesięciu urządzeń, dzięki którym można wykonywać różne ćwiczenia poprawiające kondycję. Ich zakup został sfinansowany ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie.

Poćwiczyć pod chmurką można również na terenie włodawskiego MOSiR-u. Na amatorów zdrowego stylu życia czekają trzy urządzenia przekazane miastu przez Starostwo Powiatowe we Włodawie w ramach programu „Serce i rozum – program profilaktyczny i promocji zdrowia w zakresie chorób układu krążenia w powiecie włodawskim”.
Obie siłownie są ogólnodostępne dla mieszkańców, również poza godzinami pracy instytucji, na których terenie się znajdują. (a)