Siódmy tytuł mistrzyni Polski seniorek Kingi Kołosińskiej!

Kinga Kołosińska z AZS UMCS TPS Lublin po raz siódmy w karierze została mistrzynią Polski w siatkówce plażowej.

Po raz pierwszy wychowanka trenera Jacka Rutkowskiego sięgnęła jednak po złoto z Katarzyną Kociołek z UKS SMS Łódź. Wcześniejsze tytuły lublinianka zdobywała z Moniką Brzostek (pięciokrotnie) oraz z Jagodą Gruszczyńską.

Podczas turnieju w Krakowie Kołosińska i Kociołek w pięciu potyczkach nie straciły nawet seta! Najbardziej zaciętą walkę z mistrzyniami stoczyły w finale Kinga Legieta i Aleksandrą Wachowicz, ale tylko w pierwszym secie.

Młode siatkarki, które zostały rewelacją turnieju, walczyły zaciekle ale musiały uznać wyższość naszej najlepszej eksportowej pary (20:22). W drugim secie Kołosińska i Kociołek potraktowały rywalki już bez taryfy ulgowej, wygrywając do 13 i cały mecz o złoto 2:0.