Skoda Rapid po faceliftingu

Gruntownie odmłodzony model Rapid właśnie debiutuje na polskim rynku. Dziennikarzom samochód zaprezentowany został we Frankfurcie, gdzie mieliśmy możliwość przyjrzeć się bliżej wszystkim znaczącym unowocześnieniom nie tylko w designie nadwozia, ale przede wszystkim tym dotyczącym jednostek napędowych oraz wyposażenia kabiny. Nowy Rapid dostępny jest w cenie od 50 100 zł lub „w kredycie” już od 501 zł miesięcznie.

Zaprezentowany jesienią 2012 roku na targach w Paryżu Rapid zapoczątkował kolejną linię modelową Škody, wypełniając lukę pomiędzy Fabią a Octavią. Model – dostępny początkowo jako liftback, a od 2013 roku także jako praktyczny Spaceback – został teraz poddany gruntownej modernizacji. Unowocześnione zostały wszystkie kluczowe elementy samochodu, co wzmocniło najsilniejsze strony modelu: ponadczasowy design, oszczędność jednostek napędowych oraz należący do technologicznej czołówki poziom systemów bezpieczeństwa i wymiany danych.
Rewolucją jest montowany w nowym Rapidzie trzycylindrowy silnik 1.0 TSI, który zastępuje większą jednostkę 1.2 TSI. Motor ten, przy niezmiennie wysokiej dynamice (warianty 95 lub 110 KM), zapewnia jeszcze niższe koszty eksploatacji (zużycie paliwa w cyklu mieszanym od 4,4 l/100 km). W ślad za zmodernizowanym przednim i tylnym pasem nadwozia z nowymi światłami bi-ksenonowymi idzie równie nowocześnie zaprojektowana i wyposażona kabina. Obok nowych rozwiązań „Simply Clever” przynoszących kolejne ułatwienia w codziennej eksploatacji oraz ważnych innowacji z zakresu bezpieczeństwa aktywnego i biernego, główną nowość stanowią debiutujące w Rapidzie funkcjonalności ŠKODA Connect.
Gdy mowa o nowym Rapidzie, nie sposób nie wspomnieć o jego niezwykłej przestronności (do 4,48 m długości oraz 550 litrów pojemności bagażnika), dzięki czemu model ten jest szczególnie popularny wśród rodzin. Po faceliftingu Rapid zachowuje także bardzo konkurencyjny stosunek ceny do jakości: wersja 1.0 TSI ACTIVE (wyposażona standardowo między innymi w klimatyzację CLIMATIC, radio Blues, elektrycznie sterowane szyby z przodu oraz komplet poduszek powietrznych) dostępna jest już od 50 100 zł w wersji Spaceback i od 51 100 w wersji Liftback.