Skuszona wielkim zyskiem emerytka straciła wszystko

160 tys. zł straciła lublinianka, która dała się omamić reklamami oszustów, którzy w mediach społecznościowych zachęcają do inwestowania w akcje państwowego koncernu paliwowego, „uwiarygodniająć” przekaz wizerunkami prezydenta RP, premiera i prezesa Orlenu.


Spółka na swoich stacjach paliwowych prowadzi szeroką akcję ulotkową ostrzegającą przed tego typu manipulacjami. Oszuści „gwarantują” zysk ok. 15 tys. miesięcznie po zainwestowaniu 1000 zł.

– W miniony poniedziałek do policjantów z 6. komisariatu zgłosiła się 70-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta oświadczyła, że została oszukana na kwotę 160 tysięcy złotych. Z jej relacji wynikało, iż na portalu społecznościowym poznała osobę podającą się za maklera giełdowego. Sprawca zaproponował jej inwestycje w akcje koncernu paliwowego. Zyski miały być duże, dlatego emerytka zgodziła się na współpracę. Zgodnie z instrukcjami na zakup akcji przelała wszystkie oszczędności – mówi nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie. – Po pewnym czasie mężczyzna zaproponował jej zaciągnięcie pożyczek, z których pieniądze również miały być przeznaczone na zakup akcji. W związku z tym kobieta przekazała oszustowi niezbędne dane osobowe i przez kilka tygodni patrzyła jak zaciągane są na jej dane kolejne pożyczki. Gdy wyczerpała się zdolność kredytowa lublinianki, rzekomy makler zniknął. Łącznie 70-latka straciła 160 tys. złotych.

Policjanci poszukują przestępcy. Jednocześnie apelują o ostrożność i rozwagę przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji finansowych. Każdą ofertę inwestycyjną należy dokładnie sprawdzić i zweryfikować jej wiarygodność. Pamiętajmy, że oferty inwestycji gwarantujące ponadprzeciętne zyski mogą być próbą oszustwa. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here