Śladami bohaterów Sienkiewicza

Stowarzyszenie WeRwA zaprasza na czerwcowe wypady na Ukrainę i Białoruś. Pierwsza wycieczka szlakiem kresowych twierdz pod hasłem „Śladami bohaterów Sienkiewiczowskiej trylogii” odbędzie się 14-18 czerwca.

W programie m.in. zwiedzanie zachodniej i południowej części Ukrainy (Chocim, Kamieniec Podolski, Zbaraż, Podhorce, Buczacz, Jazłowiec, Poczajów, Krzemieniec, Wiśniowiec i Skała Podolska), przejazd przez Bukowinę, Pokucie i Huculszczyznę, wyprawa na Czerniowce, Wierchowynę, Worochtę, Stanisławów, Halicz oraz do najważniejszego kurortu Karpackiego Parku Narodowego. Oprócz tego niezapomniany rejs po Dniestrze, a na koniec spacer i zakupy we Lwowie. Koszt wycieczki to 930 zł. W cenie transport, noclegi, wyżywienie, wstępy do zwiedzanych obiektów, usługa przewodnicka, opieka pilota i ubezpieczenie.

30 czerwca WeRwA zaprasza na wspólny wypad do Brześcia na Białorusi. Organizatorzy oferują m.in. zwiedzanie słynnej Twierdzy Brzeskiej, cerkwi św. Mikołaja, soboru katedralnego św. Symeona, Muzeum Kolejnictwa, kościoła Podwyższenia św. Krzyża, Fortu V. Ostatnim punktem będą zakupy w centrum handlowym Korona. Koszt wycieczki to tylko 150 zł. W cenie przejazd, wstępy do obiektów, obiad, dokument wjazdowy, usługa polskojęzycznego przewodnika i pilota oraz ubezpieczenie.

Liczba miejsc na wycieczki jest ograniczona, a o wpisaniu na listę decyduje kolejność wpłat. Zapisy i wpłaty przyjmuje sklep „Metro” przy ul. Pijarskiej 5 w Chełmie w godz. 10-17 lub wpłacając na kontro Stowarzyszenia WeRwA nr 26 2030 0045 1110 0000 0309 7720 (przy wpłacie należy podać imię i nazwisko, numer kontaktowy telefonu, datę urodzenia i informację, czy dana osoba nie choruje na tzw. choroby przewlekłe – wymogi do zawarcia ubezpieczenia). Przypominamy, że do wyjazdu na Ukrainę i Białoruś niezbędny jest paszport. Więcej informacji można uzyskać pod nr 502 342 117 oraz na Facebooku – wystarczy wpisać Chełmski Klub Podróżników. (opr. pc)