Ślepe dojścia do placu

Na trzy miesiące, do połowy listopada, zamknięte zostało przejście wzdłuż przebudowywanego placu Litewskiego. Na Krakowskim Przedmieściu dojdziemy jedynie do wysokości Mc Donalds`a, Poczty Polskiej, czy kościoła św. Piotra i Pawła.
Ograniczenie ruchu związane jest z prowadzonymi na placu Litewskim i fragmencie Krakowskiego Przedmieścia pracami archeologicznymi. Towarzyszą one generalnej przebudowie placu i deptaka. Nowy układ obowiązuje od czwartku. Już dzień wcześniej pracownicy Budimexu ustawiali blaszane bramki według nowej konfiguracji. – Planowane prace potrwają przez najbliższe trzy miesiące do ok. 18 listopada – wyjaśnia Joanna Bobowska z biura prasowego ratusza.
Aby obejść ten doraźny skrót, na czas remontu placu piesi będą zmuszeni kierować się na trasę deptak – Kapucyńska – Narutowicza lub Peowiaków – Kołłątaja. Przez trzy miesiące będą funkcjonowały trzy „ślepe” dojścia do Krakowskiego Przedmieścia. Od ul. Kołłątaja dojdziemy do Mc Donalds`a i zachodniego wejścia na pocztę, od placu Czechowicza do wschodniego wejścia na pocztę i sklepu Benedetto, a od ul. Kapucyńskiej do kościoła św. Piotra i Pawła, deptaka i dalej, do hotelu Europa.
W związku z pracami z początkiem września piesi nie wejdą na planowane przejście po wyremontowanej stronie placu Litewskiego, tj. przy „Baobabie” i pomniku Unii Lubelskiej.BCH