Słoneczny plac i boiska dla aktywnych maluchów

Przy SP nr 5 powstaną kolejne wielofunkcyjne boiska. Ich budowa już się rozpoczęła
Przy SP nr 5 powstaną kolejne wielofunkcyjne boiska. Ich budowa już się rozpoczęła

Już wkrótce na mapie Świdnika przybędą kolejne miejsca do zabawy i rekreacji. Przy SP nr 5 powstanie boisko sportowe dla najmłodszych uczniów, a przy ulicy Klonowej – plac zabaw. Nowe obiekty w sumie będę kosztować prawie 300 tys. zł.


Świdnicki ratusz realizuje pomysły, które w ubiegłym roku świdniczanie wybrali w ramach budżetu obywatelskiego. Jeden z nich to projekt „Aktywne maluchy”, zakładający budowę na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 wielofunkcyjnego boiska sportowego, przeznaczonego głównie dla najmłodszych uczniów. Powstanie tu ogrodzone boisko z syntetyczną nawierzchnią, na którym będzie można grać np. w piłkę nożną, koszykówkę oraz siatkówkę. Na ten pomysł zagłosowało 512 osób.

Jak informuje portal Świdnik.pl, inwestycja już się rozpoczęła i potrwa do 8 września. Koszt projektu to prawie 150 tys. zł.

Z końcem lipca między kościołem pw. św. Kingi a blokami przy Klonowej i Ciosowej rozpocznie się budowa nowego placu zabaw. Będą tu drabinki, huśtawki, zjeżdżalnie, ławki dla rodziców, a całość zostanie ogrodzona. Koszt budowy wyniesie ok. 131 tys. zł. „Słoneczny plac” to także inwestycja wybrana w ramach budżetu obywatelskiego. (opr. w)