Słowikowo już działa

26 kwietnia seniorzy z gminy Leśniowice pierwszy raz przekroczyli progi Dziennego Domu Pobytu ,,Słowikowo”. Placówkę utworzono specjalnie dla nich.

O tym, jak powstawało „Słowikowo”, informowaliśmy przed tygodniem. Seniorzy i urzędnicy mieli nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli podopiecznym placówki, jak najszybciej rozpocząć w niej zajęcia. Tak też się stało 26 kwietnia br. Seniorzy mają tu do dyspozycji dobrze wyposażone pomieszczenia rekreacyjne, stołówkę, salę gimnastyczną ze sprzętem do ćwiczeń i terapii zajęciowej, pokój medyczny do fizjoterapii oraz łazienki z prysznicami.

Już w pierwszych dniach stworzono hymn placówki, do którego słowa napisała jedna z seniorek – Halina Staniuk. Podopieczni „Słowikowa” zaśpiewali go Joannie Jabłońskiej, wójt gminy Leśniowice i jej zastępcy Marcie Sulej-Dobosz, które złożyły im wizytę.

– Widząc zaangażowanie naszych seniorów, utwierdzam się w przekonaniu o niezwykle ważnej roli tego typu obiektów – mówi wójt Jabłońska. – Jest to pierwsza placówka o takim charakterze w naszej gminie, utworzona dzięki zaangażowaniu ogromnych środków zewnętrznych. Jednak takie inwestycje nigdy nie powinny być oceniane po wielkości przeznaczonych środków finansowych, ale po roli, jaką pełnią dla mieszkańców.

Radość wypisana na twarzach seniorów jest dla mnie największą nagrodą, a zarazem motywacją do realizacji dalszych planów w tym zakresie. „Słowikowo” to coś więcej niż budynek, to miejsce wsparcia stworzone specjalnie z myślą o osobach starszych i samotnych. To miejsce tętniące życiem, przywracające radość i wiarę w siebie. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here