Słupki odblokowały przejście

Przy wejściu na przejście dla pieszych prowadzące do Szkoły Podstawowej nr 57 przy ul. Krasińskiego stanęły metalowe słupki. I bardzo dobrze, bo uniemożliwiają parkowanie w tym miejscu samochodów, a piesi mogą swobodnie i o wiele bezpieczniej przedostać się na chodnik. Istotny dla mieszkańców problem udało się rozwiązać naprawdę niewielkim kosztem.


O postawienie słupków w tym miejscu od kilku lat apelowali mieszkańcy, a zwłaszcza rodzice dzieci uczęszczających do SP nr 57. Kierowcy, lekceważąc przepisy, notorycznie parkowali auta na wejściu na pasy, utrudniając przez nie przejście i ograniczając widok. Kiedy zainteresowaliśmy się sprawą urzędnicy zapewniali nas, że przyjrzą się sprawie, a po przeprowadzeniu wizji lokalnej obiecali, że problem zostanie rozwiązany.

– W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, w tym dzieci, został opracowany projekt stałej organizacji ruchu w zakresie montażu słupków blokujących w omawianym miejscu. Projekt przekazano już Zarządowi Dróg i Mostów do zaopiniowania. Po jego zatwierdzeniu nastąpi montaż słupków w terenie. Jeśli warunki pogodowe nie uniemożliwią prac, to ich realizacja nastąpi w najbliższym czasie – mówiła kilka tygodni temu Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Dzięki pozytywnej decyzji urzędników ZDiM i sprzyjającym warunkom atmosferycznym bardzo szybko na miejscu pojawili się robotnicy, którzy ustawili cztery metalowe słupki na skraju chodnika.

– Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci w drodze do szkoły w końcu są w pełni bezpieczne. Do tej pory, gdy zbliżały się do pasów były zasłaniane przez nielegalnie ustawione auta i tym samym narażone na potrącenie przez samochody poruszające się ul. Krasińskiego. Dziękujemy redakcji za zaangażowanie – mówi pani Sylwia, mama jednego z uczniów SP nr 57.

Nieskromnie powiemy, że to kolejna sprawa związana ze stanem lubelskich dróg i chodników, która znalazła w tym roku szczęśliwy finał dzięki interwencji „Nowego Tygodnia”. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here