Słupki wreszcie utemperują kierowców

Słupki skutecznie wyeliminują takie parkowanie

Niebawem może zostać rozwiązany wieloletni problem pieszych na ul. Krasińskiego, jakim jest nielegalne zastawianie przez kierowców dojścia do przejścia dla pieszych. W tej sprawie Rada Dzielnicy Konstantynów interweniowała jeszcze w 2018 roku. Zarząd Dróg i Mostów od razu zapewnił społeczników, że postawi w tym miejscu dodatkowe blokady i… prace trafiły na listę zadań oczekujących realizacji.


O poślizgu w realizacji tej obietnicy pisaliśmy już dwa lata temu. – Projekt stałej organizacji ruchu, uwzględniający słupki przy ul. Krasińskiego jest w trakcie opracowania – mówił wówczas Grzegorz Jędrek z biura prasowego lubelskiego Ratusza. Urzędnicy nie chcieli wtedy wskazać choćby przybliżonego terminu realizacji prac.

– Mijają kolejne lata, a pojazdy niektórych cwaniaków dalej stoją na chodniku utrudniając dzieciom dojście do pobliskiej podstawówki, a przez ustawione auta pogorszona jest widoczność pieszych wchodzących na przejście – zżyma się pan Robert, mieszkaniec ulicy Krasińskiego.

Po naszej kolejnej interwencji sprawa nabrała jednak tempa i wkrótce powinna zostać wreszcie doprowadzona do szczęśliwego finału. – W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, w tym dzieci, został opracowany projekt stałej organizacji ruchu w zakresie montażu słupków blokujących w omawianym miejscu.

Projekt przekazano już ZDiM do zaopiniowania. Po jego zatwierdzeniu nastąpi montaż słupków w terenie. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, to ich realizacja nastąpi w najbliższym czasie – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here