Śmiał się z podziękowań

Pracownik gminy Dorohusk zażartował w internecie z podziękowań dla chełmskiej posłanki, składanych przez radnego gminy. Zrobił to przy okazji remontowanego ogrodzenia na stadionie. „Demontaż starych paneli ruszył z samego rana, a jeszcze nikt nie podziękował pani poseł” – wystrzelił. I chociaż wkrótce usunął wpis, to w internecie nic nie ginie.

Wpis pracownika Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Dorohusku i wiceprezesa Granicy Dorohusk błyskawicznie dotarł do naszej redakcji. Życzliwi donieśli, że pracownik gminy żartuje z nieustannych podziękowań składanych chełmskiej posłance Annie Dąbrowskiej-Banaszek przez gminnego radnego Wojciecha Wójcika.

Radny pracuje w Urzędzie Miasta w Chełmie i jest bliskim współpracownikiem prezydenta, syna pani poseł. Na swoim profilu internetowym W. Wójcik przekazuje dobre informacje dotyczące gminy, ostatnio np. związane z pozyskaniem 600 tys. zł z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych na wodociąg w Ostrowie, funduszy na inwestycje albo rewitalizacją grobu żołnierzy księcia Józefa Poniatowskiego.

– Mamy to! – rozpoczyna wpis dotyczący rewitalizacji grobu. A potem dziękuje urzędnikom i poseł Annie Dąbrowskiej-Banaszek za zaangażowanie i wsparcie.

– Mam ogromną satysfakcję i cieszę się, że mamy pozytywny finał tego ważnego przedsięwzięcia. Dziękuję Poseł na Sejm RP Pani Annie Dąbrowskiej-Banaszek, z którą jeszcze w ubiegłym roku rozmawiałem na ten temat, za wspieranie wniosku – pisze z kolei o pieniądzach na wodociąg i także zaznacza, że „gratulacje należą się jednak przede wszystkim pracownikom Urzędu Gminy Dorohusk za wzorowo przygotowany wniosek”. Wpisy kończy hasłem „Wspólnie możemy więcej”.

Pod wpisem radnego pracownik gminy Konrad Czebiera wrzucił komentarz z pytaniem: gmina coś sama ostatnio zrobiła bez „wsparcia” Pani Poseł Anny Dąbrowskiej-Banaszek? Myślę, że należy wystąpić o medal za zasługi, same podziękowania to za mało… A na swoim profil zamieścił zdjęcie stadionu w Dorohusku z podpisem: MAMY TO. W dniu dzisiejszym rozpoczęła się budowa nowego ogrodzenia na Stadionie w Dorohusku. Demontaż starych paneli ruszył z samego rana, a jeszcze nikt nie podziękował Pani Poseł Annie Dąbrowskiej-Banaszek, niezwłocznie nadrabiam to niedopatrzenie! RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ – ewidentnie nawiązując do wpisów radnego.

A gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości, to po pewnym czasie dodał kolejny wpis: Śpieszę z wyjaśnieniami, TO BYŁ ŻART. Tzn. ogrodzenie się robi na serio, ale w całości finansowane jest z budżetu Gminy Dorohusk. Udział Pani Poseł Anny Dąbrowskiej-Banaszek w tej inwestycji, podobnie jak w przypadku wodociągu w Ostrowie i renowacji mogiły przy Pałac Suchodolskich w Dorohusku, JEST ŻADEN! Modę na dziękowanie za nic nierobienie tej Pani rozpoczął radny Wojciech Wójcik i zabawa mi się spodobała.

A ponieważ w swoich wpisach pracownik oznaczył i panią poseł, i radnego, to prawdopodobnie zdążyli je przeczytać, zanim zostały usunięte.

Wójt Dorohuska Wojciech Sawa mówi, że takie komentarze są niestosowne i nie powinny padać. Czyżby dlatego wkrótce zniknęły z profilu pracownika? Niestety, jak już raz coś „poszło w internecie”, to ciężko nad tym zapanować. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here