Śmieciarka za milion

Kosztowała milion złotych. Jest duża i pojemna. W tym tygodniu będzie można ją zobaczyć na chełmskich ulicach.

Śmieciarkę dwukomorową marki MAN Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie zakupiło pod koniec ubiegłego roku. Kosztowała bagatela – milion złotych. Jedną z większych jej zalet jest to, że może odbierać odpady dwóch różnych frakcji jednocześnie. A to oszczędność i czasu i pieniędzy. Pojazd ma ułatwić wywóz przede wszystkich popiołu i odpadów biodegradowalnych. Samochód posiada mechanizmy, pozwalające na opróżnienie zarówno małych, jak i dużych pojemników na odpady o pojemności od 110 litrów do 1 100 litrów. Śmieciarka wyjeżdża właśnie na chełmskie ulice.

– Nowa śmieciarka została już zarejestrowana i ubezpieczona – mówi Magdalena Gardzińska z chełmskiego MPKG. – Na ulice Chełma wyjedzie w poniedziałek, 11 czerwca.

Nowy pojazd został zakupiony w ramach niskooprocentowanej pożyczki udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Miejskiej spółce potrzebny był nowy sprzęt m.in. dlatego, że odbiera już nie tylko śmieci od chełmian, ale też mieszkańców gminy Chełm. (mo)