Śmierć jest najszybsza

Gdy zamykaliśmy poprzednie wydanie, szczegóły tej tragedii nie były jeszcze znane. Dziś wiemy już, że śmiertelną ofiarą wypadku w Sielcu pod Leśniowicami (9 maja) jest 39-latek z Krasnegostawu.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 39-letni kierujący motocyklem marki Suzuki, wykonując manewr wyprzedzania kilku pojazdów, uderzył w tył samochodu marki Audi, które w tym czasie kończyło manewr wyprzedzania innego samochodu. W wyniku tego zdarzenia kierujący jednośladem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na skutek doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem audi 49-letni mieszkaniec gminy Leśniowice był trzeźwy – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

To nie był jedyny wypadek z udziałem motocyklisty w tamten feralny weekend. Również w niedzielę po południu (9 maja) na drodze wojewódzkiej relacji Chełm – Włodawa 32-letni motocyklista uderzył w tył osobowego peugeota. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Z kolei po północy (10 maja) funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, w trakcie patrolu szlaku Zawadówka – Chełm, znaleźli motocyklistę w rowie przy przejściu kolejowo-drogowym w Rudce. 19-latek stracił panowanie nad Hondą CBR 600 w trakcie hamowania na jezdni.

– 19 letni mężczyzna odmówił wezwania służb ratunkowych oraz oświadczył, że nie posiada przy sobie uprawnień do kierowania jednośladem i dowodu rejestracyjnego motocykla – mówi Piotr Stefaniuk, komendant zmiany SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

SOK-iści powiadomili o sprawie dyżurnego komendy policji, a ten wysłał na miejsce patrol drogówki. Okazało się, że młody motocyklista w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a motocykl – ważnego przeglądu technicznego. Policjanci apelują o rozsądek i ostrożną jazdę. Prędkość i nieuwaga to główne przyczyny zdarzeń na trasie. W 2019 roku doszło do 7 wypadków z udziałem motocyklistów, w których 6 osób zostało rannych, a jedna zmarła. W ubiegłym roku nie było ofiar śmiertelnych, policja odnotowała 3 wypadki i 3 rannych. W tym roku sezon dopiero się rozpoczął, a już są pierwsze ofiary. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here