SMS o wygranej to ściema

„Gratulacje! Wygrałeś 1000 zł w Loterii Narodowego Programu Szczepień” – dostałeś wiadomość z taką informacją? Nie klikaj w dołączony do niej link, to oszustwo!

1 lipca ruszyła Loteria Narodowego Programu Szczepień. Zgodnie z regulaminem wszystkie pełnoletnie i w pełni zaszczepione osoby mogą wziąć udział w losowaniu nagród pieniężnych, auta i hulajnóg elektrycznych. W przypadku wygranej na numer telefonu komórkowego zwycięzcy zostanie wysłane powiadomienie SMS. Niestety, co było do przewidzenia, loteria szybko stała się okazją dla cyberprzestępców, którzy podszywają się pod jej organizatorów i rozsyłają fałszywe wiadomości z informacją o rzekomej wygranej i linkami z przekierowaniem do niebezpiecznych stron (niemającymi nic wspólnego z Loterią i Totalizatorem Sportowym). Tego typu SMS-y od „Loterii NPS” otrzymali w ostatnim czasie również mieszkańcy Chełma i okolic.
Pozytywna wiadomość jest taka, że do komendy policji nie wpłynęła (przynajmniej jeszcze) żadna informacja o oszukanym metodą „na loterię”. Jednak lepiej dmuchać na zimo, dlatego uczulamy, aby w przypadku otrzymania tego typu wiadomości, zachować należytą ostrożność i nie klikać w dołączony do niej link. Zwróćmy uwagę, że fałszywe SMS-y najczęściej zawierają błędy lub są pozbawione polskich znaków. Wyniki losowania można sprawdzić, wchodząc na stronę www.gov.pl/szczepimysie/loteria. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here