Śnieg i wirus odwołały lekcje

Z powodu warunków atmosferycznych znowu w szkołach w Wierzbicy odwołano zajęcia. Tym razem jednak gmina nie jest wyjątkowa ani odosobniona, bo z powodu zaśnieżonych dróg lekcji nie było też w Żmudzi, Dorohusku i Kraśniczynie. Tymczasem w Leśniowicach i Świerżach zajęcia zawieszono z powodu koronawirusa.

Przed tygodniem pisaliśmy, że w gminie Wierzbica, jako jedynej w powiecie chełmskim, odwołano zajęcia z powodu złych warunków atmosferycznych. Lekcje w Szkole Podstawowej w Święcicy odwołano, a dyrektor z Wierzbicy „skierowała” uczniów i nauczycieli na zdalną naukę.

O całej sprawie ani dyrekcja szkoły, ani gmina nie powiadomiły jednak w odpowiednim momencie kuratorium oświaty. Uchybień było więcej. Okazało się, że dyrektor nie może sama zarządzić zdalnej nauki, bo ta odbywa się wyłącznie w związku z pandemią. A odwołane zajęcia powinny zostać odrobione w późniejszym terminie.

We wtorek, 9 lutego, zajęcia w szkołach w Wierzbicy i Święcicy znowu odwołano z powodu warunków atmosferycznych. Tym razem kuratorium oświaty zostało o tym powiadomione z wyprzedzeniem i tym razem dyrektor szkoły w Wierzbicy nie zarządzała nauki zdalnej (zajęcia on-line zapowiedziała za to szkoła w Święcicy). Gmina Wierzbica nie była tym razem odosobniona w swojej decyzji. Zajęcia odwołano także w Żmudzi (od 9 do 11 lutego), Dorohusku (9 lutego), Świerżach (8-9 lutego) oraz Kraśniczynie (od 9 do 12 lutego) w powiecie krasnostawskim – ustaliliśmy w chełmskiej delegaturze Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Co ciekawe, chociaż zajęcia w szkole w Wierzbicy zostały odwołane, to tamtejsze przedszkole pracowało normalnie. Uprzedzono tylko, że dowóz dzieci rodzice muszą zorganizować w tym dniu na własną rękę.

Lekcje odwołała pandemia

Na cały miniony tydzień zawieszono także zajęcia w Szkole Podstawowej w Leśniowicach. Ale to z powodu koronawirusa. – Już w piątek, 5 lutego, nie pracował oddział przedszkolny a od poniedziałku szkoła – mówi Joanna Jabłońska, wójt Leśniowic. – Badanie potwierdziło koronawirusa u czterech nauczycielek i kilkorga dzieci. Zajęcia odbywają się on-line.

W połowie minionego tygodnia koronawirus pojawił się także w SP w Świerżach. Tam zachorowały dwie nauczycielki. Z powodu potwierdzonych przypadków koronawirusa zajęcia odwołano także w Szkole Podstawowej w Starym Brusie (pow. włodawski) oraz Szkole Podstawowej Specjalnej nr 4 we Włodawie i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Włodawie. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here