Solaris chce ponad 7 mln zł więcej

Sporo wskazuje na to, że Zarząd Transportu Miejskiego unieważni przetargi na zakup 15 trolejbusów. Jako jedyna stanęła do nich firma Solaris, która zaproponowała wyższe kwoty pieniędzy aniżeli zarezerwowali urzędnicy.


Mowa o przetargach, gdyż zamówienie zostało podzielone na dwie części. Jedno dotyczy zakupu 10, a drugie 5 trolejbusów. Do pierwszego przetargu jako jedyna stanęła firma Solaris, która zaproponowała kwotę 29 milionów 520 tysięcy złotych (wszystkie kwoty brutto).

ZTM przeznaczył na ten cel 24 miliony 354 tysiące złotych, a więc oferta Solaris była o 5 milionów 166 tysięcy złotych droższa, aniżeli kwota przewidziana przez ZTM.
Do drugiego przetargu na zakup 5 trolejbusów także jako jedyny zgłosił się Solaris i podobnie, jak w przypadku pierwszego postępowania, zaproponował wyższą kwotę od tej, którą przeznaczył ZTM.

Oferta Solarisa opiewa na 14 milionów 760 tysięcy złotych, a propozycja ZTM-u wynosi 12 milionów 177 tysięcy złotych. – Kwota oferty przekracza kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia o 2 mln 583 tysiące zł – wyliczyła Justyna Góźdź, inspektor ds. marketingu i kontaktów z mediami w ZTM. Sporo wskazuje na to, że przetargi zostaną unieważnione, ale oficjalne decyzje jeszcze nie zapadły. Urzędnicy mogą też dołożyć brakujące kwoty pieniędzy.

Zamawiane trolejbusy mają liczyć 18 metrów długości. – To, niskopodłogowe, klimatyzowane pojazdy. Będą wyposażone w dodatkowy napęd w postaci baterii, który pozwala im pokonywać odcinki tras nie wyposażone w trakcję trolejbusową. Ponadto będą wyposażone w monitoring oraz automaty do sprzedaży biletów, akceptujące zarówno monety, jak i płatności zbliżeniowe kartami i telefonami komórkowymi.

Pojazdy będą również posiadały urządzenia do zliczania pasażerów – wylicza J. Góźdź. Pierwszych pięć trolejbusów ma dotrzeć do Lublina do 4 maja 2020 roku. Pozostałych dziesięć ma zostać dostarczonych do 1 kwietnia 2021 roku. Pojazdy mają kursować na liniach 156, 158 i 160. Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here