Specjaliści od badania asfaltu

Trzydziestu studentów z Koła Naukowego „Drogowiec” Politechniki Białostockiej oraz z Koła Naukowego Drogowców i Mostowców Politechniki Lubelskiej uczestniczyło w warsztatach na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Podczas zajęć poznali m. in. najnowsze metody badań asfaltu i mieszanek mineralno-asfaltowych.


– Latający Uniwersytet koncentruje się na działaniach edukacyjnych oraz badawczych. Chcemy podnosić standardy kształcenia, a przede wszystkim zintegrować środowisko akademickie drogowców. Na poszczególnych uczelniach realizowane są tematy o wąskiej specjalizacji, dlatego ważne jest, abyśmy dzielili się wiedzą i nowinkami technologicznymi – podkreśla prof. Janusz Bohatkiewicz, kierownik Katedry Dróg i Mostów Politechniki Lubelskiej.

– W środowisku drogowców nie było dotąd pomysłu na to, jak zainteresować młodych tą dziedziną. Mamy nadzieję, że Latający Uniwersytet Drogowy to zmieni – mówi dr inż. Marta Wasilewska, pomysłodawczyni i współorganizatorka Latającego Uniwersytetu Drogowego, pracownik Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej.

Latający Uniwersytet Drogowy (LUD) to wspólna inicjatywa pracowników Politechniki Lubelskiej i Białostockiej. Łączy przyszłych drogowców, którzy na dodatkowych zajęciach poszerzają swoją wiedzę o innowacjach w drogownictwie. Organizatorami warsztatów są: Latający Uniwersytet Drogowy i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Białymstoku. Sponsorem jest ORLEN Asfalt Sp. z o.o. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here