Śpiewali po angielsku

26 uczniów z 11 szkół z powiatu chełmskiego uczestniczyło w VII Powiatowym Festiwalu Piosenki Angielskiej w Szkole Podstawowej w Żmudzi. Prezentowali wybrane przez siebie anglojęzyczne utwory w ciekawych aranżacjach.

Patronat medialny nad imprezą sprawował Tygodnik Lokalny „Nowy Tydzień” w Chełmie, a organizatorem była SP w Żmudzi i Starostwo Powiatowe w Chełmie. W kat. szkoły podstawowe kl. I-III, soliści: 1. Franek Jamróz (Chełmska Szkoła Rocka), 2. Marcelina Zienkiewicz (SP Żmudź), 3. Wiktoria Lewandowska (SP Dubienka). W kat. szkoły podstawowe kl. I-III, zespoły: 1. Zespół z Chełmskiej Szkoły Rocka, 2. Zespół ze SP w Żmudzi, 3. Zespół ze SP w Sielcu. W kat. szkoły podstawowe kl. IV-VI, soliści: 1. Oliwia Korkosz (SP Dubienka), 2. Julia Rakowiecka (SP Żmudź), 3. Gabriela Ostrowska (Chełmska Szkoła Rocka), wyróżnienie: Nikola Krasnowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu.

W kat. szkoły podstawowe kl. IV-VI, zespoły: 1. Zespół No Name z SP w Strupinie Dużym, 2. Zespół Just Seven z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu. W kat. szkoły podstawowe kl. VII-VIII, soliści: 1. Pola Kunka z SP w Żółtańcach, 2. Aleksandra Kozyrska z SP w Kamieniu, 3. Paulina Misiewicz z Chełmskiej Szkoły Rocka, wyróżnienie: Justyna Jakubowska ze SP w Dorohusku. W kat. szkoły podstawowe kl. VII-VIII, zespoły: 1. Zespól ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu, 2. Zespół z SP w Żmudzi, Zespół ze SP w Dorohusku, wyróżnienie: Zespół Nine Stars z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu. (opr. mo)