Spłacić operację Kubusia

13-letni Kuba Staniak z Chełma, cierpiący na mózgowe porażenie czterokończynowe, przeszedł kolejną operację, dzięki której ma zacząć chodzić. Aby zapłacić za operację, jego rodzice potrzebują jeszcze około 50 tys. zł. Trwa zbiórka pieniędzy na ten cel.

Półtora roku temu pisaliśmy w „Nowym Tygodniu” o dramacie 13-letniego dziś Kuby Staniaka z Chełma. Na kilka dni przed porodem chłopca jego mama zachorowała na ospę. Przeprowadzono cesarskie cięcie, ale Kuba musiał walczyć o życie. Przetrwał najgorsze, a rodzice mieli nadzieję, że powikłania nie będą takie poważne. Pół roku później lekarz postawił koszmarną diagnozę – mózgowe porażenie czterokończynowe. Rodzice rozpoczęli walkę o zdrowie swojego dziecka. Ich życie wypełniły godziny zajęć rehabilitacyjnych, wizyty u specjalistów i poszukiwanie odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Czy Kuba będzie zdrowy?

Czy będzie umiał chodzić? Co jeszcze można dla niego zrobić? Chłopiec potrafił jedynie samodzielnie siedzieć, a sytuację dodatkowo utrudniały stopy końsko-szpotawe. Kuba i jego rodzice marzyli, aby zaczął chodzić. W 2017 roku pojechali do Skierniewic na konsultację u dr. Paley’a i dr. Feldmana – wybitnych amerykańskich specjalistów, ratujących nogi najmłodszych pacjentów.

Po zbadaniu Kubusia lekarze podjęli się operacji jego nóg. Pierwsza operacja odbyła się w kwietniu 2019 r. i zakończyła się powodzeniem. Rodzice Kuby mówią, że rekonstrukcja obu stóp pomogła im walczyć o lepszą sprawność dla syna. Operację sfinansowano dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, którzy włączyli się w akcję charytatywną (uzbierano wtedy na ten cel ponad 180 tys. zł).

Konieczny okazał się jednak drugi zabieg. Przeprowadzono go 7 września 2020 r. i jego zakres był połączony z pierwszą operacją. Lekarze usunęli śruby, przeszczepili ścięgna w kolanach, wstawili też śruby w kości udowej. Rodzicom Kuby częściowo udało się opłacić operację z własnych pieniędzy. Niestety, do zapłaty pozostało jeszcze około 50 tys. zł. Rodzice zwracają się o pomoc w udźwignięciu tego ciężaru finansowego.

Zbiórka pieniędzy na spłacenie kosztów operacji Kubusia odbywa się za pośrednictwem Fundacji „Siepomaga”. Każdy, kto chce wpłacić pieniądze na ten cel, może zrobić to, wchodząc na stronę internetową fundacji, gdzie znajdą historię Kubusia („Pomóżmy rodzicom Kubusia walczyć o jego zdrowie i sprawność!). (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here