Spółka rozda pojemniki

Jeszcze w tym roku właściciele domów jednorodzinnych znajdujących się na terenie miasta Chełm będą mogli odebrać z MPGK pojemniki na metale i tworzywa sztuczne. Spółka finalizuje procedurę związaną z ich zakupem.

W minionym roku właściciele jednorodzinnych domów z terenu miasta Chełm odebrali z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej bezpłatne pojemniki o pojemności 110 litrów na szkło. Spółka zapewniła, że w kolejnych latach przekaże mieszkańcom kosze na pozostałe segregowane odpady, czyli tworzywa sztuczne i metale oraz papier.

– Rok temu o tej porze pojemniki były już dostępne – podkreśla nasza czytelniczka. – Szukałam informacji, czy zgodnie z zapowiedzią również i w tym roku dostaniemy kosze, czy jednak trzeba będzie kupić sobie je we własnym zakresie. Rozdawane przez MPGK żółte plastikowe worki na tworzywa sztuczne i metale nie zdają egzaminu. Są bardzo cienkie i łatwo pękają. Śmieci rozsypują się po całej posesji. Chciałabym wiedzieć, czy i kiedy dostaniemy pojemniki, bo jeśli MPGK nie będzie ich zapewniać, będę zmuszona kupić w sklepie – dodaje kobieta.

Okazuje się, że spółka zamierza zrealizować daną przed rokiem obietnicę. Jak informuje Biuro Prasowe Prezydenta Chełma, MPGK finalizuje procedurę związaną z zakupem pojemników. – W odpowiedzi na oczekiwania i większe zapotrzebowanie mieszkańców będą to pojemniki na metale i tworzywa sztuczne o pojemności 240 litrów. Cała akcja rozpocznie się najprawdopodobniej w lipcu – podkreślają urzędnicy. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here