Sportowe mikołajki w Akademii MKS Lublin

Tradycyjnie już w mikołajki zawodniczki grupy młodszej Akademii MKS Lublin 2009/2010 wraz ze swoją trenerką Małgorzatą Rolą na zajęcia zaprosiły rodziców i … Świętego Mikołaja. Podobnie jak przed rokiem, także i tym razem nikt na nudę nie narzekał.


Pociechy wraz ze swoimi mamami i tatusiami mogły potrenować bardzo poważnie, ale i z przymrużeniem oka, choćby przeciągając linę.

– Bo sport to przede wszystkim fajna zabawa – mówi o wspólnych zajęciach trenerka Małgorzata Rola, wielokrotna mistrzyni Polski z drużyną szczypiornistek z Lublina. – Rodziców naszych dzieci nie trzeba było szczególnie namawiać, by w ten wyjątkowy dzień poruszali się razem z pociechami. Dobrze wiedzą, że ruch to zdrowie, że aktywność fizyczna wpływa nie tylko na rozwój fizyczny dziecka, ale również umysłowy – dodaje znakomita była zawodniczka.

Na zakończenie treningu nie mogło oczywiście zabraknąć upominków od Św. Mikołaja. Tym razem do najmłodszych zawodniczek trafiły klubowe szaliki MKS Lublin, 21-krotnych mistrzyń Polski. KB