Sprawca uszedł z życiem

Dwa kompletnie rozbite samochody i kilka osób w szpitalu to bilans wypadku, do którego doszło we wtorek na drodze wojewódzkiej nr 816 w Stawkach. To cud, że z życiem uszedł sprawca zdarzenia, bo wyprzedzające go Renault wbiło się dokładnie w przednie, lewe drzwi jego Audi.

Do tego wypadku doszło we wtorek (21 czerwca) około godziny 16.30 w Stawkach (gm. Włodawa). – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Audi 80, 59-letni mieszkaniec gminy Sosnówka, nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w lewo. W efekcie doszło do zderzenia z wyprzedzającym go Renault Kangoo, którym kierował 52-letni obywatel Ukrainy – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

Siła uderzenia była tak duża, że obydwa samochody zatrzymały się dopiero w rowie. Choć wyglądało to bardzo groźnie, a wręcz drastycznie, to nikt w tym wypadku nie zginął. Obaj kierowcy oraz rodzina jednego z nich, podróżująca w samochodzie na ukraińskich numerach rejestracyjnych, trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Obydwaj kierujący byli trzeźwi. (bm)